قهرمانی تیم فوتبال مؤسسه آموزش عالی دانا یاسوج

از سری مسابقات لیگ باشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد تیم موسسه آموزش عالی دانا در لیگ استانی قهرمان شد.
 
از سری مسابقات لیگ برتر باشگاههای استان عصر دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه نود و هفت دیدار تیم‌های فوتبال موسسه آموزش عالی دانا یاسوج و پرسپولیس دیشموک در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تختی یاسوج با حضور تعدادی از هواداران فوتبال دوست برگزار شد.

در این مسابقه حساس که به قضاوت روح‌ الله شریفی برگزار شد تیم فوتبال موسسه آموزش عالی دانا در دقیقه ده با اخراج یکی از بازیکنان خلاق خود ۱۰ نفر شد و با وجود یار کمتر تا پایان نیمه اول سوار بر بازی بود و توانست با تک گل صمد اکبری بازیکن شماره 10 خود به رختکن برود اما در نیمه دوم تیم دیشموکی بود که از یک یار کمتر تیم آموزش عالی دانا استفاده کرد و توانست در نیمه دوم گل تساوی را به ثمر برساند.

بعد از به ثمر رسیدن گل تیم پرسپولیس دو تیم تلاش‌های زیادی را برای زدن گل برتری انجام دادند اما در پایان بازی با نتیجه مساوی یک-یک به اتمام رسید. تیم موسسه آموزش عالی دانا با کسب این امتیاز ۴۲ امتیازی شد و علاوه بر کسب عنوان قهرمانی در مسابقات سوپر لیگ استان کهگیلویه و بویراحمد ، سال آینده به عنوان نماینده این استان در سری مسابقان لیگ دسته سوم کشور حضور پیدا خواهد کرد.

جواد رضایی سرمربی تیم موسسه آموزش عالی دانا در پایان این مسابقه به خبرنگاران گفت: قبل از این بازی قهرمانی ما در این فصل مسابقات مسجل شده بود و در این بازی به مانند بازی‌های گذشته به دنبال ارائه بازی جوانمردانه و دفاع از فوتبال شرافتمندانه بودیم.

رضایی عنوان کرد: علی‌رغم اینکه در نیمه اول ۱۰ نفره شدیم اما روی تجربه برخی از بازیکنانمان توانستیم به گل دست پیدا کنیم اما در نیمه دوم روی اشتباهات فردی گل مساوی را دریافت کردیم.

سرمربی تیم موسسه آموزش عالی دانا گفت: حریف ما در بازی امروز تیم دوم جدول مسابقات بود و امروز بازی جوندار وخوبی را از خود به نمایش گذاشت.

دکتر آیت اله سعادتیان مدیرعامل باشگاه موسسه آموزش عالی دانا با تبریک صعود این تیم به لیگ دسته سوم کشور گفت: برنامه ما صعود به لیگ برتر باشگاه‌های کشور و موفقیت در مسابقات آسیایی است که امیدوارم این مهم تحقق پیدا کند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ، ورزشی موسسه آموزش عالی دانا از صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد و گفت: صدا و سیمای استان برنامه‌های را پخش می‌کند که ارزش چندانی ندارد و از طرفی، از پوشش خبری برنامه‌های ورزشی خودداری می‌کند و به فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد کمتر می‌پردازد.

دکتر سعادتیان با اشاره به چگونگی تأسیس باشگاه فرهنگی و ورزشی دانا، اظهار کرد: اعتقاد راسخی به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی دارم و از سال ۹۱ در موسسه غیرانتفاعی دانا همواره به همکارانم تذکر می‎‌دادم که استعدادهای خوبی بین دانشجویان در رشته‌های مختلف ورزشی داریم و باید آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

وی افزود: دغدغه مندانه ایجاد نشاط  را بین دانشجویان دنبال و برای پرورش و تربیت این قهرمانان برنامه‌ریزی کردیم.

ایشان با بیان اینکه تیم فوتبال دانا هم‌اکنون وضعیت خوبی به لحاظ بازیکن و  کادر فنی با تجربه دارد، افزود: با هماهنگی هیئت فوتبال و همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان توانستیم مجوز باشگاه دانا را دریافت کنیم و تمام مراحل قانونی آن را بگذرانیم.

دکتر سعادتیان گفت: با همدلی که بین بچه‌های تیم و کادر فنی وجود دارد، هم اکنون که به لیگ دسته ۳ لیگ کشور صعود کردیم، بنده اعتقاد دارم که با این تیم حتی در عرصه‌های جهانی بازی خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی و ورزشی دانا گفت: سعی می‌کنیم با دوری از حاشیه‌ها در مسیری که برای خودمان طراحی کردیم، گام برداریم.

مالک باشگاه فرهنگی، ورزشی موسسه آموزش عالی دانا ضمن قدردانی از هیئت فوتبال استان و علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد از صدا و سیمای استان به دلیل پخش نکردن برنامه‌های ورزشی و به ویژه مسابقات تیم‌های فوتبال استان انتقاد کرد و گفت: چطور برنامه‌های که به لحاظ فرهنگی از ارزش بالایی برخوردار نیستند و بیشتر تکراری و روتین می‌باشد، پخش می‌کنند، اما نمی‌توانند مسابقات ورزشی را پوشش خبری بدهند.

دکتر سعادتیان در ادامه از کادر فنی تیم فوتبال دانا، پاداش سرپرست تیم، سرمربی تیم، صمد اکبری کاپیتان تیم، ارجمند و یوسف قاسمی که همیشه یک پای ثابت همراه تیم و دلگرم کننده هستند، تقدیر و تشکر کردند.